avatar

Bartłomiej Zimny

specjalista - miłośnik e-commerce

TU BY SIĘ POŚMIGAŁO ROWEREM - SINGLTREK POD SMRKEM

Singltrek pod Smrkem jest pierwszym w Czeskiej Republice miejscem marki Singltrek. Sieć ścieżek umiejscowiona jest pod majestatyczną górą Smrek, w przepięknym górskim krajobrazie, wije się po stokach Gór Izerskich. Ścieżki projektował walijski projektant ścieżek Dafydd Davis, który uznawany jest za absolutną światową czołówkę w swojej dziedzinie.Singtrek pod Smrkem w chwili obecnej oferuje ponad 80 kilometrów tras o czterech różnych stopniach trudności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od rodzin z dziećmi, aż po wprawnych i doświadczonych rowerzystów górskich. Wąskie ścieżki, biegnące rozległymi stokami masywu góry Smrek dadzą masę radości każdemu, kto z nich skorzysta.
Miejsce startu, w którym rozpoczynają się ścieżki Singltreku pod Smrkem znajduje się w Nowym Mieście pod Smrkem. Bezpośrednio przy plaży pięknego, naturalnego kąpieliska, zostało dla rowerzystów wybudowane zaplecze Singltrek Centrum, gdzie znajdują się: restauracja, sklep z warsztatem i odzieżą rowerową, w tym z najnowszą kolekcją marki The North Face, Test Centrum rowerów AGang, myjka dla rowerów, WC, prysznice, przebieralnia, miejsce do odpoczynku, plac zabaw dla dzieci, pumptrek i zakwaterowanie typu kamping.
Singltrek Centrum jest bazą wydarzeń rowerowych i miejscem spotkań ludzi. Oferuje obozy z nauką jazdy na ścieżkach, wydarzenia społeczne i festiwale dla rowerzystów, zajęcia dla dzieci, imprezy integracyjne dla firm i grup, oraz brygady remontowe ścieżek. Wpływy z działalności Singltrek Centrum stanowią główny wkład w finansowaniu utrzymania ścieżek.