avatar

Bartłomiej Zimny

specjalista - miłośnik e-commerce

MOJA MUZYKA ARMIN VAN BUREN

Armin van Buuren urodził się w 1976 roku w Leiden w Holandii. Od małego interesował się muzyką. Wszystkie swoje zarobione pieniądze wydawał na kasety. Początkowo nagrywał kasety dla swoich bliskich, później zaczął nagrywać kompilacje dzięki pierwszemu komputerowi. Ogromny wpływ na twórczość artysty miała muzyka Jean Michel Jarre, jak również holenderski producent Bena Liebranda, który był dla Armina wzorem do naśladowania. Początkowo Armin nie widział w muzyce przyszłości, dlatego też ukończył prawo.Jego droga do sławy to liczne remixy oraz własne produkcje, dzięki którym stał się ikoną muzyki Trance. Zaczynał w 1995 roku singlem „Blue Fear” wydanym przez Cyber Records. W 1999 założył własną wytwórnię "Armind" i nawiązał współpracę z United Recordings. Wspólnie z Dj Tiësto nagrali przebój „Eternity” jeden z najlepszych utworów van Buurena, który przyniósł mu światową sławę. Ponadto nagrali pięciogodzinny set. Hit „Eternity” został również sprzedany wytwórni Paula van Dyke’a Vandit Records.

Od 2000 roku Armin rozpoczął serię własnych kompilacji. Były to między innymi: „A State of Trance”, „Basic Instinct”, „In Motion” oraz „Transparence”. Pierwszy z nich sprzedał się w ponad 10 000 kopii. „The Sound of Goodbye” – track z drugiej kompilacji stał się numerem jeden na holenderskiej liście przebojów Hot Dance Music/Club Play.Od 2001 roku nadawał van Buuren swoją autorską audycję „A State of Trance” w radio Digitally Imported. Obecnie można jej posłuchać w stacjach radiowych kilkunastu krajów, w tym także w radiu ESKA.

W 2003 roku Armin ustanowił rekord świata w najdłuższym graniu seta. Trwał on ponad 12 godzin i 30 minut. Ponadto wydał swój debiutancki album „76”. Nagrody za najlepsze radiowe show oraz najlepszej kompilacji dla „A State of Trance” zdobył w 2005.

Od 2003 roku jego wytwórnia nazywa się Armada i jest joint venture pomiędzy Arminem, Maykelem Pironem oraz Davidem Lewisem.

Ponadto DJ otrzymał wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowych imprezach. W prestiżowym DJ Magazine dwa razy z rzędu stanął na pierwszym miejscu listy 100 Top DJs, a od 2002 roku plasuje się na podium tej listy.

Jego ostatni album wydany w 2009 roku zatytułowany jest „Imagine: The Remixes”.